Antep Fıstığı Besleme Programı

Antep fıstığı gübresi konusunda aşağıda detaylı bilgiler edinebilir ve bize telefon ile ulaşarak ürünlerimiz ile ilgili tedarik sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ufuk Tarım olarak siz kıymetli müşterilerimize en doğru bilgileri, en hızlı kanaldan ulaştırmayı ve sektörün büyümesi için gerekli çabayı göstemeyi hep kendimize ilke edinmekteyiz.

Bu kapsamda aşağıda sizler için çıkarılmış olan antep fıstığı gübreleme programını dikkatle incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Yapraktan Besleme Programı

Uygulama :Yarım Litre Gübre, 100 Litre Suda Çözülür 100 Ocağa yapraktan püskürtülür,

1- İlk UYGULAMA (İlk Sürgün verdiğinde)

0,5L Agronom NK KÜKÜRT 200 Litre Suda çözülür fıstık ağaçlarına yapraktan püskürtülür

2- 15-20 Gün SONRA 0,5L Agronom HAZELNUT, 0,5L ROOT-EX 100 Litre Suda çözülür fıstık ağaçlarına yapraktan püskürtülür.

3-15-20 Gün Sonra 0,5L Agronom NK KÜKÜRT 100 Litre Suda çözülür fıstık ağaçlarına yapraktan püskürtülür.

4- Fıstıklar meyveye dönünce: 0,5L Agronom HAZELNUT II, 200 g Agronom COMBI II 100 Litre Suda çözülür 100 Ocak fındığa yapraktan püskürtülür.

NOT: Gübreler İnsektisit, Fungisit, Herbisitler vb. gibi Bitki Koruma Ürünleri (BKÜ) ile beraber kullanıldığında, İlacın ve gübrelerin etkisini arttırmak ve yaprakta yıkanmasını engellemek için, Water pH-WET (yayıcı yapıştırıcı ve pH düzenleyici) kullanılmalıdır. Genel Dozu: 50 cc/100 L, Su pH'sı 7,5 'un üstünde ise 100cc/ 100 L su dozda kullanılması önerilir.

Not: Yukarıdaki besleme programı genel bir öneri olup, Antep Fıstığı veya diğer özel bitkiler için, özel sorunların çözümü ve özel Bahçelere özel uygulamalar için uzmanlarımız özel besleme programları hazırlamaktadırlar. Lütfen özel durumlarda uzmanlarımıza danışınız.