Ufuk Tarım Laboratuvarı; 1998 Yılından beri Tarım Sektöründe Analiz, Kontrol, Denetim ve Danışmanlık hizmetleri vermektedir. Laboratuvarımız TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’dan aldığı Akreditasyon Sertifikası ile uluslararası hizmet verme yetkisini almış olup, verdiği analiz sonuçları Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde olmak üzere tüm ülkelerde geçerli sayılmaktadır.

Ufuk Tarım Laboratuvarı ISO 9001 işletim sistemi, TS EN ISO/IEC 17025 standardı ile hizmet vermekte olup Kimyevi Gübre, Organik Gübre tescil için analiz raporları vermekte ve kontrol analizleri yapmaktadır. Bitki Gelişim Düzenleyici (BGD) , mamul/yarı mamul ve son ürün kontrol analizleri de hizmetlerimiz arasındadır.

T.C Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı referans laboratuvarı da olan Ufuk Tarım Laboratuvarı ithalat veya ihracat esnasında uluslararası metotlarla kontrol analizleri yapmaktadır.

Laboratuvarımız; Dr. Halim Aydın yönetiminde, uzman ve profesyonel kadrosuyla, hızlı, izlenebilir ve taahhüt ettiği zamanda analiz sonuçlarını müşterilerine iletmektedir.

Ufuk Tarım Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde kurulu olan Ufuk Tarım Laboratuvarı, her geçen gün değerli müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına, kendini sürekli yenileyerek, danışmanlık esasları doğrultusunda güvenlilik/gizlilik ilkelerini uygulayarak çalışmalarına titizlikle devam etmekte ve ihtiyaçlarınızı zamanında karşılamaktadır..

Danışmanlık ve Hizmet Alanlarımız

 • Organik ve Kimyevi Gübre Analiz Raporları ve Tescili
 • Kimyevi Gübre Organik Gübre Üretici Lisans Belgeleri
 • Kimyevi Gübre Organik Gübre Hammadde, Mamül/Yarımamül ve Nihai Ürün Kontrol Analizleri
 • Kimyevi Gübre Organik Gübre İthalat, İhracat ve Danışmanlık
 • Zirai İlaç BGD Analiz, Kontrol ve Ruhsatlandırma Danışmanlığı
 • Zirai İlaç ve Bitki Gelişim Düzenleyici İştigal İzin Belgesi

Misyonumuz

Doğru güvenilir ve Uluslararası kıstaslara uygun teçhizat ve izlenebilir sistemi; ilgili teknolojik gelişmeleri zamanında takip eden çalışanı; tutarlı, tarafsız, güvenilir ve etkili bir yönetim şekli ile müşterilere kaliteli hizmet vermektir.

Vizyonumuz

TS EN ISO/IEC 17025:2017 kapsamında, akredite olmuş, Ulusal ve Uluslararası referans laboratuvarı olmak ve müşteri memnuniyeti, çalışan bağlılığı, tedarikçi güveni ile Türkiye ve Avrupa’daki en başarılı firmalardan biri olmaktır.

Kalite Politikamız

UFUK TARIM Laboratuvarı Olarak,

 • Laboratuvarlarının Yetkinliği İçin “Genel Gereklilikler” standardına uygun olarak oluşturulan kalite yönetim sistemine uygun olarak gerçekleştirmeyi,
 • Laboratuvar faaliyetlerindeki risk ve fırsatları değerlendirerek sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirmeyi,
 • Kalite yönetim sistemine ait politika ve prosedürlerin deney çalışmalarında görev alan bütün personel tarafından öğrenilmesini ve uygulanmasını sağlayarak, belirlenen yönetim sistemi hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak yapılacak çalışmalarda standardın esaslarından ödün vermeksizin,
 • Yetkinliği eğitimler ile geliştirilmiş personeller ile analizlerin uygun olarak yapılmasını,
 • Bilimsel temellere dayalı, iyi mesleki ve teknik uygulamalar ve metrolojik izlenebilirliği olan ölçüm cihazları kullanarak en kısa sürede, en doğru, en hassas şekilde kaliteli ve tarafsız olarak karşılamayı,
 • Mesleki uzmanlık alanları ile uzmanlaşarak kalite öngörülü tutarlı, güvenilir, tarafsız olarak test çalışmaları yapmayı taahhüt eder.

Ufuk Tarım Laboratuvar Müşteri Memnuniyet Anketi İçin Tıklayınız.