Bitkilerin gelişimi ve sağlıklı büyümeleri için en önemli faktör hormonlardır. Gerek kök gerekse yaprak için oldukça etkili bir organik madde olan bitki gelişim düzenleyiciler, meydana gelen fizyolojik olaylarda önemli bir rol oynamaktadır. Kullanımı öncelerde toprak ve tohum için kullanılsa da sonrasında verimliliği maksimize etmek için tercih edilmiştir. Özellikle hastalık ve zararlılara karşı dayanıklılık kazandırılması adına çeşitli bitki gelişim düzenleyici kullanılmaktadır. 

Hormonlar bitki sağlığı ve tohumun çimlenmesi bazında en önemli yere sahiptir. Bütün kontroller hormonların elinde olduğu için bitki adına A’dan Z’ye çeşitli faydalar sağlamaktadır. Bitki gelişim düzenleyiciler, tıpkı diğer kimyasallarda olduğu gibi yazılı formda kural ve tavsiyelere uygun biçimde uygulanmalıdır. Bitkinin zarar görmemesi ve gelişiminin engellenmemesi adına bu kısıt kaçınılmazdır. 

Bgd lerle bitkinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu durum küçük bir katkı olmaktan ziyade zorunluluk olma niteliğine sahiptir. Meyvelerin renklerini koruması, köklerin güçlenmesi ve yaprakların dökülmemesi adına bgd ler kullanarak olası problemlerin önüne geçilmelidir.

Bitki Gelişim Düzenleyici Ne İşe Yarar?

Bgd ler, özellikle olumsuz hava koşullarına karşı müthiş bir dayanıklılık göstermektedir. Sentetik hormonlar olarak da tanımlanan bitki gelişim düzenleyiciler, bitkilerde yer alan hormon eksikliklerinin giderilmesinde önemli bir tol oynamaktadır. Bitki için gerekli olan gibberellinler, absisik asitler, oksinler ve sitokininlerin karşılanmasını sağlamaktadır. 

Tohumun çimlenmesini ve meyve oluşumunun olgunlaşması aşamasında tercih edilen bu organik maddeler, ürün kalitesini artırarak yüksek düzeyde verimlilik elde edilmesine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda bitkinin içerisinde yer alan doğal hormonların salgılanmasını sağlamaktadır. Hormonlar salgılanınca bitkinin büyüme hızı, gelişimi ve verimliliği maksimum düzeyde artış göstermektedir. 

En çok da meyvelerin olgunlaşması için kullanılan bu organik maddeler, en sağlıklı ve doğal ürünün elde edilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Ayrıca meyve raf ömrünü uzatmak ve çiçeklenmeyi sağlamak için de oldukça etkili bir üründür. Bilindiği üzere bitkiler sürekli bakım ve ilgi gerektirmektedir. Gelişimlerini destekleyerek istenilen ürünün alınabilmesi ve ömrünün uzun olması için mutlaka bgd lerden faydalanılması önerilmektedir. 

Bitki gelişim düzenleyiciler, makineli hasat işlemini kolaylaştıran maddelerdir. Çeşitlerinden olan oksinler, bitki büyümesini sağlayarak, hücrenin uzamasını-bölünmesini gerçekleştirmektedir. Bu sayede kök güçlenir, bitki daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyür. Sitokininler de hemen hemen aynı işlevselliği sağlamaktadır. Hücre bölünmesi üzerinde büyük bir rol oynayarak, doku oluşumuna katkı sağlamaktadır. Sonrasında ise dokunun gelişimini desteklemektedir. 

Absisik Asitler (ABA) bitkilerin her dokusunda yer almakla birlikte yaprakların gelişmesini sağlamaktadır. Bunun sebebi ise diğer dokulara oranla yeşil yapraklarda daha fazla bulunmasıdır.  Bitki için ihtiyaç duyulan protein sentezinin gerçekleşmesine de katkıda bulunarak, depolanmasında rol üstlenmektedir. 

Bgd lerde bulunan etilen en çok köke etki etmektedir. Kök büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesi için en doğru üründür. Bunun yanı sıra bir diğer bileşen olan salisilik asit, bitkilerde çiçeklenmeyi artırmaktadır. 

Bitki düzenleyicilerin içerdiği poliaminler, meyvenin olgunlaşması, kök oluşumu, hücre çoğalması gibi birçok duruma etki etmektedir. Aynı zamanda embriyo oluşumuna da katkı sağlamaktadır. Bgd ler kullanarak bitki gelişimi ve büyümesine olanak sağlayabilirsiniz. 

Ufuk Tarım olarak bünyemizde yer alan bitki gelişim düzenleyici çeşitlerini en kaliteli formlarıyla hizmetinize sunmaktayız. Böylece bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu ve gelişim sürecindeki gerekli organik maddeleri firmamızdan kolayca temin edebilirsiniz.

Bitki Gelişim Düzenleyici Çeşitleri

Bitkilerinizden maksimum düzeyde verimlilik almak istiyorsanız bitki için gerekli olan gelişim düzenleyicileri kullanabilirsiniz. Gerek meyvelerin olgunlaşması gerekse bitkinin çiçeklenmesi adına bu ürünleri kullanmak hem çok sağlıklı hem de çok faydalıdır. Gelişimi için ihtiyaç duyulan tüm düzenleyici çeşitleri sayfamızda yer almaktadır. O halde ürünlerimizden bahsedelim.

Naftocine, auxin ve nitrofenoller içeren bir gelişim düzenleyicidir. Bu noktada döllenmeyi artırarak meyve oluşumunu sağlamaktadır. Çimlenme konusunda müthiş bir verimlilik sağlarken, hızlı bir köklenmeye de katkıda bulunmaktadır. 

Çiçek  dökülmesin engelleyen bu bgd sayesinde en kaliteli ürünleri elde edebilirsiniz. Doğal olarak maksimum oranda verim kazanmanız kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda Naftocine, bitkinin büyüme aşamasındaki zararlı etken ve olumsuz koşulları ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede hızlı gelişim ve büyümeye olanak tanımaktadır. 

Gibbest 31 SP, sayfamızda yer alan bir diğer bitki gelişim düzenleyicidir. İşlevsellik yönünden yüksek düzeyde fayda sağlayan bir üründür. Yüksek çözünebilen yapısı ve izomerini içermesi bazında birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. En önemli görevi ise tohumların oldukça hızlı çillenmesini sağlamasıdır. 

Aynı zamanda bitki boyunun uzamasında rol oynayarak gelişimini desteklemektedir. Bunun yanı sıra tomurcuk oluşumunu da olumlu yönde etkilemektedir. Meyvelerin olgunlaşmasını sağlamak ve yaprakların dökülmesini engellemek gibi faydalı bir işlevselliğe sahiptir.

Gibbest, özellikle bitkilerin meyve tutunmalarına katkı sağlamaktadır. Salkımlı olan bitkilerde iri taneler elde edilmesine olanak tanırken, tüm meyve ve sebzelerde bitki boyununun uzamasında etkilidir. Bunun yanı sıra tomurcuk oluşumuna da katkı sağlamaktadır. Meyvelerin olgunlaşmasında rol üstlenirken aynı zamanda yaprak dökülmelerini de engellemektedir.

Ufuk Tarım olarak bünyemizde yer verdiğimiz bitki gelişim düzenleyiciler yüksek kalitesi ile maksimum verimlilik sağlamaktadır. Bitkilerinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi için bu organik maddeleri kullanarak istenilen ürünü elde edebilirsiniz.

Döllenmeyi arttırmak için ise Bestonik bgd'yi öneriyoruz. Özellikle birçok sebzede tercih edilen bu ürün meyve tutunumunu artırarak kaliteli mahsüllerin ortaya oluşmasını sağlamaktadır. Köklenme durumunda da büyük rol oynamaktadır. Köklerin gelişimine katkıda bulunurken meyvenin verimini yüksek oranda arttırmaktadır. Aynı zamanda emilim gücü yüksek olduğu için bitkinin hızlı bir şekilde büyümesine olanak tanır. 

Bgd’leri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bitkiler, aynı diğer canlılarda olduğu gibi bakım gerektirirler. Büyüyüp gelişebilmeleri için çeşitli unsurlara ihtiyaç duyarlar. Bilindiği üzere gübreleme, bitkilerin gelişimi için olmazsa olmaz bir zorunluluktur. Bunun yanı sıra çeşitli bitki gelişim düzenleyiciler kullanılmaktadır. Böylece bitkileriniz hızlı bir şekilde büyüyerek en kaliteli ürünleri verecektir.

Bgd kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay yer almaktadır. Nedir diye merak ediyorsanız hemen başlayalım. Bu organik maddeleri kullanmadan önce “zaman” kavramına dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Ne çok erken ne de çok geç olmamak üzere tam zamanında uygulanmalıdır. Bitkinin gelişimi için kullanılan gelişim düzenleyicilerin zamanlamasını göz önünde bulundurmalısınız. Bu konuda yazılı tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz. Aynı zamanda uzmanlardan da faydalanabilirsiniz.

İkinci kriter ise bitkilerinize uygun gelişim düzenleyiciyi kullanmaktır. Çünkü bgd ler kullanım şekli olarak her bitkiye göre farklılık içermektedir. Uygulama zamanına paralel olarak uygulama şekline de önem verilmelidir. Önerilen düzeyde uygulamanızda fayda var!

Bitki gelişim düzenleyicileri kullanırken yeterli dozda kullanımını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Olması gerekenden az ya da çok uygulamamalısınız. Aksini gerçekleştirdiğiniz takdirde bitki gelişimi olumsuz yönde etkilenecektir ve verim alınamayacaktır. Ayrıca istenilen ürünün elde edilememesi gibi bir durumla da karşılaşabilmeniz mümkündür. Önerilen dozu aşmamaya ya da daha az kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. 

Bitki yetiştiriciler bgd leri kullanmadan önce ürünün üzerindeki etiketi mutlaka okumalıdır. Aynı zamanda işin uzmanlarından faydalanmaya yönelmelidir. Bu işi ne kadar profesyonel ilerletirseniz o kadar verim elde edersiniz. O yüzden mutlaka alanında uzman kişilerden destek almanızı öneririz.

Bitki Gelişim Düzenleyicilerin Bitki Yapısına Etkisi

Bitki için gerekli olan gelişim düzenleyiciler; köke, tomurcuğa ve yapraklara etki ettiği gibi yapısına da katkı sağlamaktadır. Bilindiği üzere bitkiler, güneş ışını ve su gibi ihtiyaçların yanı sıra gelişimi için desteklenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteklerden biri gübreleme olurken diğeri gelişim düzenleyiciler olarak iki şekilde kategorilendirilmektedir. 

Bitki saplarının kolayca kırılıp bükülmemesi için gelişim düzenleyici kullanarak olası sorunların önüne geçebilirsiniz. Sayfamızda yer alan bgd ürünleri, yüksek kalitesi ile maksimum düzeyde verimlilik sağlarken bitkilerinizin sağlıkla gelişebilmesine katkıda bulunmaktadır. Kök ve saplarını güçlendirirken, olumsuz hava koşullarından kaynaklanabilecek sorunlara karşı yüksek oranda dayanıklılık göstermektedir. Doğal olarak bitki daha da güçlenerek uzun ömürlü olacaktır.

Bitkilerinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp dış etkenlerden zarar görmemesi için gelişim düzenleyiciler kullanarak daha güçlü büyümesini sağlayabilirsiniz. Hormon olarak da adlandırılan bgd ler, bitkilerinizin gelişimi için olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Bgd ler için yanlış bir algı oluşmamalıdır. 

Bitkiye zararı var mı diye düşünenler için aksine çok fazla fayda sağladığını söyleyebiliriz. Tıpkı yukarıda da bahsettiğimiz gibi tomurcuk oluşum, döllenme, meyvelerin olgunlaşması, hızlı sonuç elde edilmesi ve bitkiyi hastalıklara karşı koruması kapsamında daha birçok fayda sayabiliriz. Bu yüzden bgd kullanımına önem vermeniz gerekmektedir. Bunu yaparken yolunuz mutlaka profesyonellere düşmeli. 

Bitkilerinizi birçok zararlı etkenden ve hastalıklardan korumak, hatta etrafındaki yabancı otlardan temizlemek adına tarım ilaçları kullanabilirsiniz. Bu sayede bitki gelişimini maksimum seviyeye çıkararak hızlı bir şekilde ürün elde edebilirsiniz.

Örneğin; soğuk havalarda bitki sapları-yapraklar, rüzgarın ve yağışın etkisi ile bükülüp kırılabilirler. Çünkü dirençleri düşük olur. Bu direnci artırabilmek için muhakkak bitki gelişim düzenleyicilerden faydalanmalısınız. 

Bu sayede bitkilerinizi dış etkenlere karşı korur, uzun ömürlü olmasını sağlarsınız. Aynı zamanda bu olumsuz faktörler doğrultusunda çiçek ve meyve dökülmelerini de bgd kullanımı ile önleyebilirsiniz. 

Bitki Gelişim Düzenleyici Fiyatları

Bitki yetiştiricilerinin en çok dikkat ettiği konu onların zarar görmemesi ve istenilen ürünün elde edilebilmesidir. Bu noktada çeşitli unsurlardan faydalanılmaktadır. Ama en doğru olanı kuşkusuz bgd kullanımıdır. Bu sayede bitkilerinizi güvenle büyütüp, meyvelerinizin olgunlaşmasını sağlayabilirsiniz. Peki bitki için gelişim düzenleyici fiyatları ne kadar diye düşünüyorsanız rotanızı Ufuk Tarım’a çevirebilirsiniz. 

Ufuk Tarım olarak bünyemizde yer verdiğimiz tüm ürünlerde uygun fiyat stratejisi ile ilerlemekteyiz. En kaliteli ürünleri en makul rakamlarla hizmetinize sunarak kusursuz bir biçimde hizmet vermekteyiz. Bitki gelişim düzenleyici fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret ederek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda her ürünü ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, merak ettiğiniz detayları bizlere sorabilirsiniz.

Bitki Gelişim Düzenleyiciler Hangi Bitkilerde Kullanılır?

Bgd kullanımı hiçbir bitki için sınır tanımıyor. Her bitki için kullanılmakla birlikte, dozuna ve kullanım şekline göre farklılık içeriyor. Bu noktada mutlaka işin uzmanlarına danışmanızı öneririz. Çünkü yüksek dozda ya da az miktarda kullanımı söz konusu olduğunda çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. 

Bitkinin gelişimi düzenleyiciler, endüstri bitkileri, sebzeler ve meyvelerde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle meyvelerin olgunlaşması ve iri taneler elde edilmesi için fazlasıyla önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra süs bitkilerin yetiştirilmesinde de tercih edilmektedir. Kök ve sap gelişimine katkıda bulunan bgd ler, hücrelerin çoğalmasına da etki etmektedir.

Buğday, arpa ve çavdar gibi tahıllarda kullanım oranı oldukça yüksektir. Aynı zamanda narenciye ve orman ağaçlarında da bitki gelişim düzenleyici kullanılmaktadır. Bitkilerin uzun ömürlü olması ve verimliliği artırılması için bu ürünlerin kullanımı oldukça yaygındır. Bitkilerinizi çeşitli zararlardan korumakla birlikte, yapısındaki kırılma ve bükülmeleri de engellemektedir. 

Baklagiller ve yumrulu bitkiler için de kullanıma uygun olan gelişim düzenleyiciler, çiçeklenme öncesi ve sonrası uygulanmaktadır. Her bitkiye göre dozu değişirken, zamanlaması da farklılık içermektedir. Özellikle salkımlı meyve ve sebzelerde sıkça kullanımına rastalayabilirsiniz. Kullanım çizelgesine sayfamızdan ulaşarak, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ufuk Tarım olarak sayfamızda yer verdiğimiz her üründe çeşitli fırsatlar sunuyoruz. uygun fiyat avantajını sizlerle buluştururken, bitkilerinizin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Kolayca büyümesi ve kaliteli ürün alımı için etkili bgd lerin satışını gerçekleştirirken, yüksek kaliteye önem veriyoruz. 

Bitkilerinizin gelişimi için ihtiyaç duyduğunuz her soruya profesyonel çözümler sunarak, kalitemizi ürünlerimizle destekliyoruz. Her bitki için kullanıma uygun formda ürettiğimiz bgd ler ile yetiştirdiğiniz bitkilerin sağlıklı gelişimini önemsiyoruz. 

Tahıl, meyve, sebze, yumrulu bitkiler ve süs bitkilerinizin verimli bir şekilde büyümesi için sayfamızda yer verdiğimiz bitki gelişim düzenleyicileri güvenilirlik kapsamında satın alabilirsiniz. 

Bu aşamada güvenilir olmak en önemli kriterdir. Çünkü bitkiler de en az diğer canlılar kadar bakım ve ilgi isterler. Bu yüzden onların büyümesi beslenmesi ve gelişimi için ihtiyaç duyduğunuz her detayı sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek %100 memnuniyet garantisi ile satın alabilirsiniz.