Osmocote gübre, ürünlerin daha sağlıklı ve hızlı büyümesi için tercih edilen akıllı gübrelerden biridir. Kontrollü çözünme özelliği sayesinde oldukça dikkat çeken ve kullanışlı olan gübrelerin içerisinde tarım ürünleri için gerekli olan tüm besinler bulunmaktadır.

Oscomote pro gübre sayesinde dayanıklılığı bulunan gübrenin aynı zamanda bitkilerin ihtiyaç duydukları besinleri kontrollü olarak onlara sağlaması nedeni ile tercih edilmektedir. Akıllı gübre olarak nitelendirilen bu gübreler beraberinde bitkileri sürekli gübre ile beslemek gerekmemektedir. Peki osmocote gübre nasıl kullanılır?

Osmocote Gübre Nasıl Kullanılır?

Akıllı gübre kullanımı birçokları tarafından tercih edilen gübreleme seçenekleri arasında yer almaktadır. Özellikle bitkilerin ihtiyaç duydukları besinleri yavaş salınımlı olarak toprağa sunan gübreler sayesinde bitkilerinizin yıl boyunca doğru bir şekilde beslenmesi olanaklı hale gelmektedir.

Osmocote pro gübre kullanmadan önce gübrenin kullanma talimatını okumanız önerilir. Gübre bitkileriniz için yaklaşık 9 aylık bir bakım periyodu sunar. Böylece yıl boyunca bakımlı bitkiler için gereken gübre desteğini verebilirsiniz. Peki Osmocote gübre nasıl kullanılır?

Bitkilerin en sağlıklı hallerine kavuşmaları için düzenli olarak bakıma ihtiyaç duydukları herkes tarafından bilinir. Bitki bakımı söz konusu olduğunda bazı bitkiler için mevsimsel bazı bitkiler için ise haftalık olarak gübreleme şarttır. Bitkilerin bakımında ihtiyaç duyulan gübrenin sağlanmasında yavaş salınımlı akıllı gübreler ile maksimum verim elde edebilirsiniz.

Osmocote akıllı salınımlı gübre ile sürekli gübreleme yapmayı bir kenara bırakabilirsiniz. Gübreleme için mevsimleri ya da ayları beklemek yerine yavaş salınımlı akıllı gübre teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Gübrenin içerisinde bulunan akıllı kaplama sayesinde bitkinizin ne kadar besine ihtiyaç duyduğu kaplama tarafından ayırt edilir ve ona göre salınım yapılır. Böylece bitkileriniz için gerektiği zaman gerektiği kadar besin salınımı yapılır.

Akıllı gübreleri kullanmak da oldukça basittir. Kimyasal gübre kategorisinde yer almasına rağmen yavaş salınımlı olması nedeni ile başarılı sonuçlar veren Osmocote akıllı gübreyi korkmadan bitkileriniz üzerinde kullanabilirsiniz.

Uygulamak için temel ölçü ise 1 litrelik bir toprak için 2 tepeleme çay kaşığı kadar granül gübre olmalıdır. Bu ölçü toprağın boyutuna ve miktarına göre artıp azalabilir. Açık alanlarda gübre kullanacağınız takdirde 1 metrekare alan için 100 gram akıllı gübre kullanmanız yeterli olacaktır.

Osmocote Pro Gübre

Osmocote pro gübre avantajları itibari ile sürekli olarak tercih edilmektedir. %100 kaplı NPK ve birçok iz elementli kaplıdır. Böylece bitkilerin büyüme süreci boyunca ihtiyaç duydukları tüm besin ihtiyacının karşılanmasında ekin olarak tercih edilmektedir.

Osmocote pro bitki gübresi kullanımı için 8-9 aylık bir periyod izlenmektedir. Yukarıda yer alan kullanma talimatlarına uygun olarak kullanılan gübreler bitkilerin maksimum verim ile yetişmesini mümkün hale getirmektedir.

Osmocote akıllı gübreler ile 8-9 ay boyunca bitkilerinizin ihtiyacı olan tüm besinleri alabilmeleri mümkündür. Böylece yıl boyunca yıpranmamış, güzel görünen bitkilere sahip olabilirsiniz. Bitkilerin güzelliklerini koruyabilmeleri için öncelikli olarak doğru beslenmeleri gerekir.

Güneş ve topraktan aldığı besinin yanı sıra doğru sulama ile bitkilerin maksimum performans ile kendilerini göstermeleri olanaklı hale gelmektedir. Özellikle saksı bitkilerinin topraktan almak için ihtiyaç duydukları besinlerin sağlanmasında akıllı gübreler etkin olarak tecrih edilmektedir.

Osmocote Gübre Fiyat

Osmocote gübre fiyat seçenekleri ile farklı etkenlere göre etiketlendirilmektedir. Gübrelerin fiyatlandırılmasında ne kadarlık paketlerde satıldığından tutun da içerdiği besin değerlerinin miktarına kadar etkili olan birçok faktör bulunmaktadır.

Bitkilerinizin ihtiyaç duydukları gübre miktarının, gübre ve besin oranlarının doğru bir şekilde verilmesi beraberinde bitkilerinizin sağlıklı bir şekilde büyümelerini olanaklı hale getirmektedir. Osmocote gübre fiyatları hakkında detaylı bilgi için doğrudan Ufuk Tarım resmi web sitesini ziyaret edebilir, müşteri temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.