Organomineral gübre, kimyasal ve organik hammaddelerin harmanlanarak üretildiği hibrit gübre türüdür. Kimyasal mineraller ile organik maddelerin bir araya getirilmesiyle oluşan bu gübre, bitki yetiştirme odağında çeşitli avantajları bünyesinde barındırmaktadır.

Organomineral gübrelerin faydaları arasında öncelikle toprağı iyileştirmesi yer almaktadır. Organomineral gübre kullanımı, bitkinin verimi, sağlığı ve toprağın bereketi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. İçerisinde azot, kükürt, potasyum, kalsiyum, fosfor ve çinko elementlerini bulundurması, mineral çeşitlerinin zenginliğini kapsamaktadır. Firmamızda yer alan organomineral gübreler, yüksek kalitesi ve etkili bir ürün olma özelliği ile sizlerin hizmetine sunulmaktadır.

Organomineral gübreler, toprağın kalitesini büyük ölçüde arttırmakla beraber, yapısını da geliştirmektedir. Topraktaki organik maddelerin oranını yükseltir ve bitkinin canlı kalmasını sağlar. Erozyonu önlemesi de organomineral gübrelerin faydaları arasında yer almaktadır. Bitkinin canlanmasını sağlayarak meyve vermesine destek olur. Bunun yanı sıra kök gelişimini ve havalandırmasını da beraberinde getirir. Bu gübrelerin faydaları söz konusu olduğunda firmamız yüksek kalitesi ile rakiplerinin arasından sıyrılarak ayrıcalık yaratmaktadır. Organomineral gübreler aynı zamanda bitkilerin besin alımını da güçlendirmektedir. Kullanılan toksit maddelerin zararlı kalıntılarını da azaltarak yüksek verim elde etmenizi sağlamaktadır.

Organomineral Gübre Nerelerde Kullanılır

Organomineral gübreler, bünyesinde barındırdığı mineral zenginliği yönünden her meyve ve bitkilerde kullanıma uygun bir üründür. Organomineral gübrelerin faydaları konusunda birçok maddeye ver verdik. Şimdi bu gübrelerin kullanım alanlarından bahsedecek olursak, kabuklu mamüllerden, meyvelere, sebzelerden şeker pancarına kadar birçok mahsülde tercih edilmektedir. Vermliliği arttırması gibi çeşitli faydaları kapsamında, mısır, patates, ayçiçeği, bağ ve zeytinliklerde de sıkça kullanımı mevcuttur. Yazlık kışlık sebze yetiştiriciliğinde yaygın olarak kullanılan organomineral gübreler, bitkilere sağladığı yüksek oranda faydalar göz önünde bulundurulduğunda oldukça etkili bir destekleyicidir. Ufuk Tarım olarak yer verdiğimiz organomineral ürünlerimiz ile ihtiyacınız olan herşeye profesyonel çözümler sunmaktayız.